Augustā uz Romu labāk atvaļinājumā nedoties

Roma nemainīgi ir viens no iecienītākajiem atvaļinājuma galamērķiem. Bet sākot ar augusta vidu vietējie iedzīvotāji tradicionāli Romu pamet un pilsēta iegūst pavisam citu noskaņu. Vietējo iecienītie restorāni un kafejnīcas ir slēgtas, daļa no veikaliem arī nestrādā. Pilsētas ierastais ritms norimst….

Romai raksturīgā rosība pierimst, pilsēta piedzīvo savu kluso periodu, jo lielākā daļa romiešu dodas uz savām iecienītajām atpūtas vietām Sardīnijas pludmalēs vai Toskānas villās. Šo atvaļinājuma laika tradīciju romieši nemainīgi ievēro, neskatoties uz to, ka viņu iecienītās atpūtas vietas šajā laikā ir pārpildītas. Braukšana atvaļinājumā augusta vidū romiešiem ir saistīta ar to, ka 15.augustā katoļu baznīca atzīmē Marijas debesīs uzņemšanas svētkus, kad romieši nomaina savu ierasto ikdienas ritmu uz nesteidzīgu atpūtu.

Šajā laikā Romu pārņem tūristi, kas spītējot svelmainajai saulei ir apņēmušies apskatīt Romas vēsturiskās un kultūras vērtības. Romas krāšņums protams nepazūd arī augustā, baudiet to un iespējams te var noderēt ieteikumi, kā vietējie romieši, kas augustā paliek pilsētā pārvar svelmaino karstumu:

1) Izmantojiet agros rītus. Sešos no rīta noteikti būsiet vieni no retajiem Trevi strūklakas apmeklētājiem

2) Paslēpieties no dienas vidus saules. Dienas vidū, labāk patverties telpās ar kondicionieri.  Kad saule ir augstākajā punktā Roma pamirst, tad var atpūsties pēc agrā rīta cēliena un gatavoties vakaram.

3) Izbaudiet vakarus pilsētā. Vakarā noteikti atkal var doties apskatīt pilsētu un vakariņās.. Romieši vasarā vakariņo vienmēr tikai ārā, izmantojiet arī šo iespēju. Vakara pastaiga pa Romu noteikti ir labs veids kā apskatīt Spāņu kāpnes, paklausīties  ielu muzikantus, klaiņot pa Romas ieliņām.

4) Pusnakts ir gelato laiks. Pusnaktī restorānos virtuvi slēdz un tātad ir pienācis gelato laiks. Romieši dodas baudīt atvēsinošo vasaras gardumu saldējumu kafejnīcās. Viena no slavenākajām ir “Gelateria Giolitti” saldējuma kafejnīca, kas ir atvērt arī augustā.

5) Patverieties mazo ieliņu noēnā. Plānojiet savus dienas maršrutus, izvairieties no pilsētas laukumiem. Karstajā dienas laikā pilsētas laukumos būsiet kā uz karstas pannas, tāpēcx labāk izvēlēties ēnainās vecpilsētas ieliņas.

Karstajā laikā nedrīkst aizmirst par ūdeni. Romā ir izvietotas 2500 romiešu laika dzeramā ūdens strūklakas. Vietējie tās mīļi sauc par “nasoni”, kas tulkojumā nozīmē “liels deguns”. Ūdens līst no krāna bez apstājas visu laiku. Daudz tūristi baidās šo ūdeni dzert, tomēr tieši šim nolūkam šīs strūklakas ir izveidotas un romieši tās izmanto savā ikdienas ūdens patēriņā. Ūdens kvalitāte ir laba, tāpēc romieši brīnās, ka tūristi nēsā sev līdzi lielās ūdens pudeles.

Izbaudiet ik mirkli, ko variet pavadīt pilsētā ar diženo skaistumu – Romā.

Izmantots info no Baltictravelnews.lv/Travelbook.de