Ko ir vērts apskatīt un piedzīvot Kiprā

Kipra ir lieliska atpūtas vieta, kur ikviens atradīs sev un savam noskaņojumam atbilstošu izklaidi. Ceļojums uz Kipru ir garantēti laba atpūta ikvienai gaumei  – šeit var gan iegrimt mediatīvā ainavas vērošanā, gan ļauties lustīgai dzīves baudīšanai. Vēstures cienītāji var doties uz leģendām apvīto Pafosas pilsētu, kur ticot visiem labi zināmai leģendai, krastā iznāca mīlas dieviete Afrodīte. Visplašākās izklaides un naktsdzīves iespējas ir Aijanapu, savukārt mierīgas atpūtas cienītāji var doties uz Protanasu un Lamaku.

Pafosa pilsēta

Šī ir vieta, kur Afrodīte ir iznākusi no jūras un līdz šim ir nemainīgi iecienītākā atpūtas vieta. Pilsētas vēsture ir ap 5 tūkst. gadus sena. Iesakām apskatīt abas pilsētas daļas Kato Paphos – lejas daļu ar ostu, viduslaiku pili, arheoloģiskiem objektiem un Pano Pafos pilsētas augšējo daļu, kur mazie veikaliņi sadzīvo ar modernām kafejnīcām un mūsdienīgi iekārtotiem laukumiem.

Akamas, Latchi, Afrodītes peldvieta

Pafosas rajona skaistā sirds – dabas krāsu, jūras viļņu, apkārtnes miera un klinšaino krastu neparastā harmonija. Noteikti apskatiet mazo botānisko dārziņu, kur slēpjas īpatnēji smalks ūdenskritums – Afrodītes peldvieta. Izejiet stāvajā krastā, lai ieraudzītu mierpilno Vidusjūras panorāmu. Iesakām piestāt kādā no Latchi tavernām, kur ir tiešām lieliskas uzkodas.

Adonīsa peldvieta – pagānu laiks Kiprā

Viena no skaistākajām vietām Pafosas rajonā, nedaudz apvīta ar pagāniskajām grieķu leģendām. Sakopta, saistīta ar mūžīgo kalnu-ūdens spēli, izdaiļota autentiskām senlietām un kopējo, sakopta dabas parka atmosfēru.

Vientuļās pludmales Pissouri, Timi un Mandria

Iespēja nesteidzīgai un meditatīvai atpūtai pludmalēs bez cilvēku pūļiem un komerciālās rosības. Nomierinoši mierīgas vietas, idilliskas vakariņas saulrietā, kādā no reģionam raksturīgajā zivju tavernā. Dabas ainavā nekā lieka –  nevienas augstceltnes, nekādu veikalu, tikai jūra, saulriets un austošs mēness.

Kolossi pils un Limasola pilsēta

Limasola ir otra lielākā Kipras pilsēta un uzskatām par Kipras vīna darītavas centru. Šeit katru gadu septembra sākumā norisinās lielākais un krāšņākais Vīna festivāls. Limasolā ir daudz, ko darīt un daudz, ko redzēt. Bet viena lieta, ko noteikti iesakām apskatīt ir Kolossi viduslaiku pils, kas celta 14. gadsimtā un kuras teritorijā esot bijuši plaši vīna dārzi. Šeit arī atrodas Viduslaiku muzejs un Arheoloģijas muzejs, kurā ir eksponāti pat no bronzas laikmeta. Kopumā diena būs izdevusies, ja redzēsiet tik Limasolas vecpilsētu, ostu un jūras promenādi – tas dos lielisku ieskatu Kipras dzīvīgākās un aktīvākās pilsētas gaisotnē.

Pykni mežs, grils sveču gaismā

Tradicionāli iecienītā piknika vietā – kalnu mežā – pavadīts laiks, grillējot šeftalia, suvlaki, halumi, dārzeņus, papildinot to visu ar svaigiem salātiem, olīvām, dzerot ūdeni, vīnu vai alu.

Avakas aiza, klinšu krasti

Dramatisks kanjons, īstā vieta dabas mīļotājiem. Gatavojieties garākam gājienam, nepieciešami droši un ērti pārgājiena apavi! Lai nokļūtu Avakas aizas skaistākajās vietās, cītīgi jāsoļo, kopumā ap 3km. Grūtību pakāpe 1-2,

Pano Panagia

Pavisam cita Kipras ainava – skuju koku mežos paslēpti klosteri, skaists mākslīgais ezers un plaši skati pāri kalnienei. Ezers kalnos, saulriets vīna darītavā ar degustāciju.

Cyprus night

Kipriešu viesmīlība vistīrākajā veidā! Sena ciematiņa Kouklia centrā, īstā kipriešu tavernā, ar bagātīgu un ļoti garšīgu mājas virtuvi, ar dejām un tautiskām sacensībām. Tas noteikti būs viens no labākajiem vakariem Kiprā..

Famagusta

Vēstures cienītājiem visas dienas ekskursija uz Kipras austrumu krastu un pilsētu ar dramatisku vēsturi. Vairākas svētvietas – St.Barnabas un St.Nikolaus katedrāle, ieteicams apstāties Hoirokitia uz kafijas pauzi, Strovilia ir mazs ciemats, kas ir de facto robežpunkts. Iesakām apskatīt Salami rajonu – Romas impērijas pilsētas drupas, kur vēl tagad var skaidri saskatīt vietas, kur bijušas pirtis, baseini, amfiteātris, olīvu spiestuves, ūdens rezervuāri, ūdens sistēma un tualetes.

Troodos kalnu ciematiņi, Kikkos klosteris

Lieliskais Omodos ciematiņš, kas slavens ar neskartas dabas krāšņumu un gleznainajām ieliņām, un nelielajām tirgotavām.. Šeit iesakām apskatīt arī Sv. Helēnas dibinātajā Svētā Krusta klosterī (Timios Stavros Monastery) un tur esošo muzeju. Pat, ja nav vēlēšanās iet uz muzejiem, pastaiga ciematiņā pa šaurajām, bruģētajām ieliņām, iegriežoties kādā tradicionālajā tirgotavā, noteikti ir jau kā burvīga ekskursija. Netālu no ciemata ir ari vīna darītavas, venēciešu būvētais Čelefos tilts. Jāpiemin arī  Prodromos ciemats Olimpa kalna piekājē, lielais Kikkos klosteris, kas ir ievērojamākā svētvieta Kiprā.

Lai ceļojums uz Kipru vienmēr izdotos kā iecerēts, noderīga informācija  ir atrodama arī Kipras Tūrisma ministrijas mājaslapā.