Kas jāzin ceļojot uz Taizemi

Daži noderīgi ieteikumi, lai ceļojums uz Taizemi vienmēr izdotos un būti tikai pozitīvas emocijas:

1. Ceļotājiem uz Taizemi nevajag vīzu. Lielākai daļai Eiropas Savienības iedzīvotāju, tai skaitā Latvijas pilsoņiem ar Taizemi noslēgts bez-vīzas režīms – apmeklējumam līdz 30 dienām!

2. Uz Taizemi vislabāk doties mūsu ziemā – janvārī – martā. Tad nav lietus sezona, ir karsts un sauss klimats. Karsts ir arī naktī. Jāuzmanās no pārkaršanas!

3. Ērta pārvietošanās, labi ceļi, satiksme un transporta organizācija – 5 iekšzemes vilciena maršruti, kā arī labi attīstīta autobusu satiksme, kas ir ļoti iecienīts pārvietošanās veids gan vietējiem, gan ārzemju tūristiem. Autobusi ir ērti, labā tehniskā stāvoklī un nav dārgi. Nelielām distancēm – 2 -3 h laba izvēle ir mikrobusi. Turklāt, jāsaka, ka cenas vietējiem pārlidojumiem arī nav kosmiskas. Piemēram, iekšējais pārlidojums no Bangkokas uz Krabi maksā sākot no 16 eiro. Tāpēc, lai taupītu ceļojuma laiku, šādus attālumus vērts mērot lidojot!

4. Nodrošinies ar odu atbaidīšanas līdzekļiem! Taizemē eksistē tādas slimības kā tropu drudzis un malārija. Reti, bet šad tad var dzirdēt par tūristiem, kuriem piemeties tropu drudzis. Malārijā sastopama ļoti reti, tāpēc ļoti ticams, ka Jūs to nedabūsiet un ceļojums uz Taizemi būs tikai ar pozitīvām emocijām.

5. Esi atbildīgs! “Nejāj” ar ziloņiem un nepiedalies citās atrakcijās, kur tiek izmantoti dzīvnieki.

6. Nebaro un nespēlējies ar pērtiķiem! Viņi izskatās ļoti mīlīgi un draudzīgi, bet tas tā nav. Uzmanieties! Brīvdabā dzīvojoši pērtiķi var kost un būt agresīvi! Tāpat iesakām noslēpt visas spīdīgās lietas somās. Īpaši kaklarotas, ķēdītes, kuloniņi. Pērtiķi ir ļoti izveicīgi un var to Tev nozagt.

7. Neskatoties uz to, ka Taizemē vietējie iedzīvotāji ir ļoti draudzīgi un laipni, mēdz būt dažādi krāpšanas gadījumi. Visbiežāk Bankokā – “tuk tuk” un “taxi” naudas izkrāpšanas un “sarkano lukturu”rajonos, piemēram, Patpong nakts tirgus apkaimē. Izplāno savu maršrutu un esi uzmanīgs! Kad apmeklē tirgu, kaulējies! Visbiežāk prece ir aptuveni uz pusi mazāk vērta, kā pirmā cena, ko pārdevējs nosauc.

8. Lai ceļojums uz Taizemi izdotos, uzzini iepriekš laikus, kad Taizemē norisinās svētki. Populārākie 2 festivāli Taizemē ir Loi Krathong (peldošo laternu festivāls) un Songkran Jaunā gada sagaidīšanas svētki. Pilnmēness ballītes, kuras notiek ik mēnesi, arī īr ļoti iecienītas!

9. Taizemes virtuve – brīnišķīgie rīsu un nūdeļu ēdieni un pikantās zupiņas! Mums visvairāk patika tradicionālais nūdeļu ēdiens „Pad Thai”, pikantās Tom Yam zupas, saldajā ēdienā “Mango sticky rice”, kā arī gardie augļu smūtiji, kuri šeit pieejami ik uz stūra!

10. Izbaudi brīnišķīgo Taizemes masāžu! Taizemē iespēja izbaudīt tradicionālās Thai masāžas (gan pilna ķermeņa masāža, gan atsevišķām zonām) ir uz katra stūra – uz ielām, telpās, nojumēs. Masāža ir ļoti kvalitatīva un par ļoti draudzīgām cenām! Piemēram, ejot pa tirgu līdzās produktiem, augļiem un visādiem niekiem turpat uz vietas tiek piedāvāts veikt relaksējošu kāju masāžu. Cena par 30 min. masāžu ir ļoti pieņemama – 150 – 200 bati, t. i., 4 -5 eiro vienai personai.
avots: Travelfree.lv