Kubas ceļojuma piezīmes!

Pēc ceļojuma uz Kubu, Elita Konca dalījās savās pārdomās par braucienu:

Kuba. Man tas nebija ilgi pārdomāts sapņu galamērķis, bet gan spontāns lēmums, piekrītot pēkšņam piedāvājumam. Un nevienu brīdi to nenožēloju! Kādēļ? Pirmkārt, tāpēc ka Kuba ir ļoti īpatnēja valsts, citu pasaules valstu kontekstā, galvenokārt tās vēsturiski-politisko iezīmju dēļ. Dzīve šeit sastingusi gadus piecdesmit atpakaļ un tieši pēdējos gados šis savdabīgais, interesantais faktors strauji mainās. Pasaule attīstās un arī Kuba ļoti strauji attīstās. Šis bija viens no aspektiem, kādēļ piekritu braukt tagad, nevis, teiksim, pēc pieciem gadiem. Pēc pieciem gadiem, iespējams, Kuba būs tāds pats kūrorts kā daudzi citi, īpašais kolorīts būs neatgriezeniski zudis.

Saule, gaisma, krāsainība

Nākamais iemesls, kādēļ devos uz Kubu novembrī, ir vēlme pēc gaismas, krāsainības, saules, siltuma un zilā okeāna. Arī tā visa šai braucienā bija pārpārēm. Iedegums nav zudis vēl decembra vidū! Un košās krāsas visapkār. Kuba šajā ziņā ir fantastiska vieta!

Krāsas ēku fasādē – Trinidada šai ziņā viennozīmīgi ir līdere. Krāsas cilvēkos – te nepārspējama ir Havana. Krāsas saulrietos un saullēktos, un okeāna toņos – Playa Larga ir super ar savām garo pastaigu iespējām gar okeānu, pa balto smilšu pludmali. Un kur nu vēl rums, Pina Colada, gardā kafija, jūras veltes…

Izcili ceļabiedri

Un, protams, iespēja satikt jaunus cilvēkus, kuri pa šīm nepilnām divām nedēļām kļūst, ja ne par draugiem, tad par labiem paziņām noteikti, jo braucām nelielā, desmit cilvēku kompānijā, kas vairāk atgādināja lielas ģimenes braucienu. Smieklu terapija ir ietekmīga un šajā braucienā tā bija pārpārēm. Tas gan atkarīgs no mums pašiem un mūsu skatījuma uz lietām.

 

Kas attiecas uz materiālajām lietām, brauciena laikā visas pamatlietas bija nodrošinātas un no izmainītajām 300 naudiņām 70 naudiņas vēl atmainīju atpakaļ.

Un vēl viens aspekts, kas man, ceļojošai pārsvarā patstāvīgi savā draudzeņu kompānijā, lika izlemt par labu grupas braucienam, ir transporta pieejamība. Tas Kubā pagaidām vēl ir ļoti dārgs un sabiedriskais transports mūsu izpratnē ir ļoti vāji attīstīts.

Es jūtos šīs divpatsmit dienas  ļoti pilnvērtīgi, krāsaini un bagātīgi pavadījusi un no sirds novēlu to arī citiem. Riatours piedāvātais ceļojums uz Kubu, pēc manām domām, ir ļoti laba iespēja iepazīt šo kolorīto un pagaidām vēl unikālo valsti!”