Novēlam lidojumam lavbēlīgu laiku!

Lidojums ir neaizstājams, ja dodamies tālāk ceļojumā vai arī, ja ceļojuma galamērķī gribam nokļūt pēc iespējas ātrāk. Tie kas bieži izmanto lidmašīnas jau ir izstrādājuši savu “komfortabla lidojumu rutīnu”, bet gadījumā, ja bieži nenākas lidot vai arī, ja lidojumi nav iecienītākais ceļošanas veids, esam sagatavojuši dažus ieteikumus.

  • Ērti, vieglu uzvelkami/novelkami apavi.

Tā būs priekšrocība lidostu drošības kontrolē. Gadījumā, ja būs jānovelk apavi nebūs jāknibinās ar to uzvilkšanu un novilkšanu. Arī lidmašīnā ir daudz ērtāk, ja apavus bez liekas aizķeršanās un noliekšanās var viegli uzvilkt un novilkt pēc vajadzības.

  • Apģērbs bez metāla sprādzēm un aksesuāriem.

Lidostu drošības kontrole kļūst arvien skrupulozāka, tāpēc izvairies no liekiem aksesuāriem, bikšu jostām, apģērbiem ar sprādzēm vai citām metāla detaļām. Pārbaudi kabatas un mājas atslēgas un citus niekus jau laicīgi ieliec somā.

  • Lietderīga laika pavadīšanai.

Lidojuma laiks ir iespēja izlasīt sen atliktās grāmatas vai arī palasīt aktuālos žurnālus. Šajā laikā var arī sašķirot neskaitāmās fotogrāfijas telefonā, izdzēst liekās un tādā veidā atbrīvot vietu jaunā ceļojuma fotogrāfijām. Garākiem lidojumiem var jau laicīgi parūpēt par kādas filmas vai seriāla noskatīšanos.

  • Power bank iekārtu uzlādēšanai.

Garākos lidojumos noteikti ieliec rokas bagāžā uzlādētu power banku, lai skatoties filmas ir iespēja uzlādēt telefonu vai planšeti.

  • Sakārto rokas somu gudri.

Grāmatas, uzkodas, apģērbu, elektroierīces ieliec atsevišķos maisiņos, tas palīdzēs lidojuma laikā tos ērti lietot, izņemot pēc vajadzības katru atsevišķi un mazinās haosu somā.

  • Noregulē ventilāciju pareizi.

Apsēžoties savā vietā, noregulējiet virs galvas esošo ventilācijas gaisa plūsmu mērenā vai lēnā režīmā. Gaisa plūsmai ir jābūt vērstai uz leju, tā ir jāsajūt klēpī, tad tā ir pareizi noregulēta un visu lidojuma laiku nodrošinās optimālu klimatu.

  • Atceries dzert ūdeni.

Jo garāks lidojums, jo vairāk ūdens ir jādzer, tas noteikti palīdzēs organismam vieglāk aklimatizēties pēc lidojuma

  • Galvenais, lai kājām ir silti.

Zeķes noteikti noderēs garākā lidojumā, lai novelkot apavus lidmašīnas salonā nebūtu diskomforts. Tāpat somā var ielikt kādu rezerves kreklu, lai pēc ilgstoša lidojuma varētu uzvilkt svaigu un tīru apģērbu.

  • Ieliec rokas bagāžā higiēnas preces.

Pēc lidojuma iztīrīti zobi un minimāli sakopta sejas āda, manāmi uzlabos pašsajūtu. Rokas somā ieliec tikai minimālo higiēnas preču komplektu un galvenais atceries par ierobežojumiem šķidrumu tilpumam rokas bagāžā. Padomā arī par dezinfekcijas salvetēm vai šķidrumiem, lai ērti vari notīrīt krēsla roku balstus, salokāmo galdiņu virsmu un citas virsmas, kas potenciāli tiek bieži un daudz izmantotas.

  • Nepārmaksā par bagāžu.

Izvērtē iespēju izmantot rokas bagāžu, īsākiem ceļojumiem un lidojumiem uz tuvākiem galamērķiem. Tas noteikti samazinās uzturēšanās laiku lidostā, gaidot bagāžu, kā arī būs papildus drošības sajūta, ka ceļojumam nepieciešamās lietas nenoklīdis. Pamēģini visas drēbes sarullēt nevis salocīt, jo tā tās mazāk saburzīsies un ievērojami ieekonomēs vietu.