Aidā, vērot putnus uz Limbažu un Salacgrīvas novadu!​

Viens binoklis uz četriem sagādāts un ceļojums var sākties!
Termoss, sviestmaizes un piknika sieriņš neattur piestāt Lielezera maiznīcā. Dzīve jāsvin arī tad, kad jādezinficē rokas un jāturas tālāk no publiskām vietām.

Google maps zina teikt, ka šodien nobraukti vismaz 170 km un soļu skaitītājs saka, ka noieti 7.4km.

🔅 Tā kā plāns ir vērot putnus, dodamies uz Niedrāju-Pilkas purva skatu torni.
Purva dabas taka ir salīdzinoši īsa un pirmsskolas un sākuma skolas bērniem garuma un informācijas ziņā aptverama, jo turp un atpakaļ ir tikai aptuveni 1 km gara. Purvā atradām vēl pāris pērnās dzērvenes, bet to vērtību spēja novērtēt tikai pieaugušie. Delverus jāpieskata, jo pastāv iespēja izmērcēt kājas un iekrist kādā ūdeņainākā vietā. Uz takas izvietotas informācijas plāksnes un pāris soliņi, lai apsēstos un ieklausītos purva skaņās.

Nokļūšanai līdz purvam izmantojam zaļo dzelzceļu, kas savulaik bija Valmiera-Ainaži dzelzceļa līnija.
Plāns par brauciena turpinājumu pa zaļo ceļu jāatliek, jo ceļš pārāk izdangāts. Izvēlamies ceļu caur Korģeni uz Salacgrīvu. Izvēle lieliska, jo pa ceļam paspējām gan apskatīt briežus, gan dzērvju un ziemeļu gulbju barus. Ainaviski skaistas vietas paveras Salacas upes krastos.
https://greenrailways.eu/ainazi-valmiera-zalais-cels
Plašāka informācija par zaļajiem ceļiem https://greenrailways.eu/izvelies-zalo-celu

🔅 Nākamais mūsu mērķis Randu pļavu putnu skatu tornis. Turp un atpakaļ ar nelielu pastaigu līdz jūrai pa pontona tiltiņu apmēram 3 km. Satikām pāris ģimenes ar maziem bērniem. Bija ģimene ar bērnu ratiem. Bez tētu stiprajām rokām neiztikt, jo ir posmi, kur laipu nav. Taka ir marķēta ar norādēm – stabiņi ar virziena plāksnītēm un piktogrammām.
Šī taka paliks prātā ar puiku ālēšanos ar kokiem un ledus skaldīšanu. Pāris kritieni un asaras, kā jau aktīviem puikām pienākas.
Arī šajā takā izvietota uzskatāma informācija par vietējo floru un faunu. Milzīgs stends ar informāciju par piekrastes putniem. Tālumā manām ziemeļu gulbjus, vienu gārni, zosu baru. Binoklis noder!
Plašāka informācija
https://www.celotajs.lv/lv/e/randu_plavu?2

🔅 Atpakaļ ceļā puikām apsolītas alas – Veczemju sarkanās klintis. Lēnām izbraucam ainaviski skaistāko piekrastes daļu, kas ir arī EuroVelo 13 posms.
Apstājamies pie ļoti skaisti iekārtota kempinga “Klintis”. Ir tualetes, ugunskuru vietas, piknika galdiņi un trepes, kas ved lejā uz alām.
Mazo uzmanību vairāk piesaista akmeņi, kurus var svaidīt ūdenī, celt akmens piramīdas un, protams, tās alas, kuras ir visdziļākās un kurās var paslēpties.
Kaujas ar koku zariem beigušās, jo viens no brāļiem ir aizmidzis. Baudām karstu tēju, līdzpaņemtās maizītes un vērojam pasakainu saulrietu.

Jau pavisam tuvu mājām automašīnā klusums, jo nav vairs, kas pieprasa “Bermuda divstūri” – abi puikas guļ. 😊 Degunu gali sarkani – saulītes apmīļoti. ☀️

© Gita Memmēna