Festivāli tālajos austrumos – visu cauru gadu!

2. Apr, 2024 31. Mar, 2025

Ceļojuma cena

EUR

Vai esi kādreiz domājis doties uz neparastu festivālu, bet nav ne jausmas, kā? Atradīsim tev labāko un aizsūtīsim tos izbaudīt ar uzticamiem gidiem! Un ne tikai uz pašus festivālus, bet arī iepazīt apkārtējo vidi, dabu un arī atpūsties degustējot vietējos augļus.

Ceļojumu ilgums no 5 līdz pat 16 dienām.

Cik no šiem festivāliem tu zini? Atzīmēju krāšņākos ar !!!

MARTS:

 • !!! Holi krāsu festivāls Indijā (Holi Color Festival of India) – ir hinduistu pavasara svētki, kuros tiek atzīmēta labā uzvara pār ļauno, ziemas beigas un pavasara sākšanās, godināta Krišnas un Rādhas mīlestība.
 • Mongoļu tūkstoš kamieļu festivāls (Mongolia Thousand Camel Festival ) – godā Mongoļu kamieļus aizsargājot šīs sugas, kā arī nodot bagātīgo mongoļu kamieļu audzēšanas mantojumu nākamajai paaudzei.
 • Indijas Hollah Mohalla cīņas festivāls (India Hollah Mohalla Festival) – svin kopienas spēku, brālību un drosmi, kuru aizsāka desmitais sikhu līderis Guru Gobinds Singhs 17. gadsimtā. 

APRĪLIS:

 • Butānas Tshechu jeb masku deju festivāls (Bhutan Tshechu Festival) – budistu sekotāji attīrīras no sliktās karmas un rituālos apzinas, kā labāk dzīvot.

MAIJS:

 • !!! Indijas Thrissur Pooram ziloņu un saulessargu festivāli (India Thrissur Festival Tour) – krāšņi festivāli, ko svin ar grandiozu ziloņu izstādi, iespaidīgiem saulessargiem un mūziku, festivāls, kas apvieno Keralas garīgo un kultūras būtību.

JŪNIJS:

 • Tibetas Saga Dawa tradīciju festivāls (Tibet Saga Dawa Festival) – atzīmē Budas dzimšanu, parinirvānu (nāvi) un apgaismību. Tibetas budistiem Saga Dawa mēnesis ir vislabvēlīgākais laiks nopelniem bagātām darbībām.
 • !!! Indijas Hemis Ladakh masku deju festivāls (India Hemis Festival Ladakh) – svin Guru Padmasambhavas dzimšanas gadadienu, dejojot krāšņās maskās.

JŪLIJS

 • Japānas Gion Matsuri levitējošā zēna festivāls (Japan Gion Festival) – vesela mēneša garumā veicina slimību izraisošo vielu attīrīšanu un nomierināšanos. Visvairāk pazītams ar Yamaboko Junko gājienu, kurā īpaši izvēlēts puisis vairākas dienas nepieskaras zemei.

AUGUSTS

 • Šrilankas Kandy jeb Zobu festivāls un gājiens (Sri Lanka Kandy Festival) – vēsturiskais gājiens notiek katru gadu, lai godinātu Budas svēto relikviju – zobu, kas atrodas Šri Dalada Maligavā Kandi.

OKTOBRIS

 • !!! Indijas Puri un Jagganath kariešu festivāls (India Puri + Jagganath Rath Festival) – jau 600 gadus vecs , kurā tiek atzīmēts Kunga Džagannas, Balabhadras un Subhadras dievišķais ceļojums.
 • Nepālas Mani Rimdu klosteru šovu festivāls (Nepal Festival Mani Rimdu) – 19 dienu festivāls, ko Nepālas Everesta reģionā svin budisti, lai atzīmētu budisma dibināšanu. Šajos klosteros tiek rīkoti lieliski šovi – Tengboche, Thame un Chiwong.
 • Mongolijas zelta ērgļu festivāls (Mongolia Golden Eagle Festival) – ar saviem medību ērgļiem kazahi pasaulei demonstrē savu kultūru un popularizē viņu mantojumu nākamajām paaudzēm.

NOVEMBRIS

 • Bangladešas Raas teatralizētās drāmas festivāls (Bangladesh Raas Festival) – vietējie mākslinieki izpilda tautas deju drāmu pēc Raas Lilas ainām. Dejas tiek apvienotas ar dziedāšanu, skandālu deklamēšanu un instrumentālo pavadījumu, apģērbti ļoti krāsainās tradicionālās cilšu kleitās, un drāma tiek spēlēta visu nakti pilnmēness laikā.
 • Indijas Diwali gaismu festivāls(India Festival of Lights, Diwali) – gada lielākie un nozīmīgākie svētki. Festivāls savu nosaukumu ieguvis no māla lampu rindas (avali) (deepa), ko indieši iededz ārpus savām mājām, lai simbolizētu iekšējo gaismu, kas pasargā no garīgās tumsas.
 • !!! Taizemes Lov Krathong gaismas plostu festivāls (Thailand – Festival Loy Krathong) – viens no gleznainākajiem festivāliem Bangkokā. Cilvēki pulcējas ap ezeriem, upēm un kanāliem, lai godinātu ūdens dievieti, izlaižot ūdenī skaistus lotosa formas plostus, kas dekorēti ar svecēm, vīraku un ziediem.
 • Nepālas Kukur Tihar suņu festivāls (Nepal Kukur Tihar Festival) – svētki Nepālā, kas godina suņus un viņu īpašās attiecības ar cilvēkiem.
 • Indijas Pushkar pilnmēness festivāls ar kamieļiem (India Pushkar Festival) – ezera iesvētīšanas pilnmēness nakts ar reliģiskiem rituāliem, kamieļiem, tautas mūziku un dejām.

DECEMBRIS

 • !!! Indijas Sangai un Hornbill cilšu festivāls Nagaland (India Sangai & Hornbill Festival Nagaland) – veicina mijiedarbību starp ciltīm un popularizē Nagalandes kultūras mantojumu.

 

 

  Vēlaties uzzināt vairāk?
  Ievadiet savu kontaktinformāciju un mēs ar Jums sazināsimies.